Av. Necip KUMANDAN Kağithane ilçe seçim kurulu üyesi. İstanbul genelinde yapılan itirazlar ile alakalı uyku uyumadan yoğun bir tempo içerisinde çalışan bir görevli avukat. İnternet ortamında bir videoda gördük ki; yakışıksız bir kelime kullanmış. Ama o videoyu servis eden kişi ve kişilere soruyoruz.

O videonun devamı, öncesi ve sonrası nerede?

Amaç birilerini karalamak veya birilerini korumak ise o başka, ama dürüst ve düzgün olmak gerekir ise insanların hangi şartlarda çalıştığını ve karşı tarafın sözlerinin ne olduğunu onun karşılığında söylenen sözün ne olduğuna bakmak gerek.

Hiç bir çirkin söz ve davranışı kabul etmiyoruz yanlış anlaşılmasın ama, olayları da yansıtırken, haber yapar iken, duyururken tam anlamı ile yapmak gerekli bunu. Bir tarafı linç etmek bunun için gayret göstermek yanlıştır hatadır.

Türkiye üzerinde oynanan kargaşa çıkartmak amaçlı oyunlar Türk milleti sayesinde sonuçsuz kalmıştır. Bu 31 mart seçimlerinde de yapılmak istenilen budur. Bir sandık düşünün bu sandık İstanbul da ve bu sandıkta Ak partinin adayı 0 oy alacak. Bir sandık düşünün İstanbul da düşünün bu sandıkta Ak partinin adayı 1 oy alacak. BU İMKANSIZ BİR DURUM. 39 ilçeli bir il düşünün İstanbul’u düşünün bu 39 ilçenin 26 si cumhur ittifakı kazanacak siz 26 ilçeyi alarak büyükşehiri alamayacaksınız, 13 ilçe ile İstanbul büyük şehiri alacaksınız. Yarı yarıdan fazla ilçeyi bir taraf alacak ama Büyük şehirde şekil değişecek. Bukadar farklılıkların olacağı bir ortam mümkün değildir. İşte bunu aydınlatmak yapılan hataları gidermek içöin de Av. Necip KUMANDAN ve onun gibi görevliler emek vermektedir. Amaç chp mhp veya ak parti meselesi değil. Mesele milletin iradesi meselesidir. Ysk görevlileri bu konuda emek verirken bizlere sadece bu verilen emeği takip etmek ve çıkan sonuca saygı duymaktır. Bu sandıklarda ak partiye bir oy çıkması meseleyi sokaklara taşımak için yapılmış bir eylemdir. Önce Gerçek sonuçlara ulaşmak bunun akabinde hangi kişi mazbatayın hak ettiyse mazbatasını vermek, görevine başlamasını sağlamak. İkinci unsur ise bu eylemi gerçekleştirenlerin cezalandırılması için hukuki sürecin başlatılması. Bu hukuki sürecin ilk basamağı da milletin verdiği oyların gerçek sonuçlarını tespit etmek. bunun için emek veren Necip KUMANDAN ve diğer emek verenlerin yaptıkları işe verdikleri emeğe saygı duymaktır. Öyle bir video ile hem kişileri hemde orada yapılan işin ciddiyetini ayaklar altına alamaz kimse. Bu iş ciddi bir iştir. Bu iş ile meşkul olanlar da ciddi bir iş ile uğraşan ciddi kişiler ve kişiliklerdir. Yarım yamalak işinize geldiği gibi videoları kesip biçerek yayınlamak ile bu ciddiyete leke sürülemez.

Bu millet sokağa çağırılar ile çıkmaz… Bu millet Türk milletidir. bu millet vatanı ve bayrağı, ezanı, inançları tehlikeye girdiğinde, kendi milletine karşı değil; kendi milleti ve vatanı için göz dikenlere karşı sokağa çıkar ve evine girmez.

Av. Necip KUMANDAN ve onun gibi chp den mhp den hangi aprtiden olur ise olsun Ysk tarafından görevlendirilmiş ve milletin iradesini savunmak amaçlı görev yapan kişi ve kişilere desteğimiz oturduğumu yerden de olsa her zaman vardır. Av. Necip KUMANDAN ve diğer ysk görevlileri sizlerin düzgün,dürüst, hakkaniyetli kararlarınız ile milletin iradesi hangi yönde ise yerini bulacaktır. Sizlere yoğun geçen bu sayım çalışmalarında başarılar diliyoruz…